ابزار کارا

علت داغ شدن کمپرسور بادی

تعمیرات کمپرسور بادی

علت داغ کردن کمپرسور بادی

علت های زیادی وجود دارد که باعث داغ شدن کمپرسور بادی می شود، شما می توانید با آگاهی و دانش از داغ شدن و آسیب دیدن کمپرسور بادی خود جلوگیری کنید. در این مقاله انواع راه حل های جلوگیری از داغ کردن کمپرسور بادی به صورت کامل گفته شده است.

فشار کم مکش

یکی از مهمترین عواملی که باعث داغ کردن کمپرسور است فشار کم مکش است، فشار کم مکش باعث می شود فشار بیشتری به دستگاه بیاید و دستگاه داغ کند. از علت هایی که می شود در این رخ داد اشاره کرد. معیوب بودن قطعات، مسدود شدن فیلتر، از بین رفتن مبرد و افت فشار می باشد.

تخلیه فشار اضافی

عواملی مانند انسداد هوای کندانسور، تخلیه نامناسب، فن کندانسور متناقض می توانند در داغ شدن دستگاه موثر باشند برای حل این ایراد می توانید به صورت دوره ای قطعات چگالنده را چک کنید، و مانع از این اتفاق شوید. تخلیه فشار اضافی یکی از مهمترین و شایع ترین دلایل داغ کردن کمپرسور باد می باشد. این اتفاق حتی در سیستم های بزرگ با بالاترین نظارت اتفاق می افتد. در صورت بازدید مرتب از بروز آسیب در کمپرسور بادی جلوگیری کنید و هزینه های تعمیرات خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

محیط نا مناسب

استفاده از این محصول در محیط های غیر مناسب می تواند عمر و کارایی آن را کاهش دهد برای مثال استفاده از کمپرسور در دمای گرم و پایین موجب کمتر شدن کارایی می شود و کاربر باید راهی برای خنک کردن دستگاه نیز بیابد. کمپرسور دارای دریچه هایی می باشد که اگر این دریچه ها به سمت دیوار قرار بگیرند امکان دارد که در دریافت هوا به دستگاه فشار بیشتری بیاید و باعث داغ کردن و در نهایت خرابی آن شود

قطعات مورد استفاده قدیمی

قطعات قدیمی ممکن است پوسیده یا خراب باشند و آن کارایی مورد نیاز را نداشته باشند، و در گرفتن هوای مورد نیاز فشار روی قسمت های دیگر بیشتر شود. بنابراین لازم است که هر چند مدت یکبار قطعات داخلی کمپرسور و لوازم آن مورد بررسی قرار بگیرد. تعویض قطعات قدیمی می تواند مشکل داغ شدن کمپرسور باد را برطرف کند.

میزان استفاده از دستگاه

هر دستگاهی دارای یک توانی می باشد و استفاده مکرر از هر ابزاری می تواند باعث ضعیف شدن و خرابی آن شود. استفاده پی در پی موجب آسیب دیدن قطعات یا قدیمی تر شدن محصولات می شود. بهتر است که با توجه به نیاز روزمره خودتان دستگاه قوی تری تهیه فرمایید تا از اینگونه آسیب ها جلوگیری کنید.

میزان دمای محیط

با گرم شدن زمین مناطق زیادی گرم شده است بنابراین اگر در محیط های گرم جغرافیایی هستید باید فضای آن محیط را مناسب کمپرسور خود کنید تا بازده بهتری برای شما داشته باشد.

روغن قدیمی

روغن کمپرسور باد

روغن قدیمی یا کهنه باعث کاهش روغن درون آن می شود که این امر باعث می شود که قطعات روغن کاری نشود و بصورت خشک کار کنند و معمولا بعد از کمی خشک کار کردن دستگاه داغ می شود و بعد از مدتی دچار خرابی دائمی می شود. در صورت کهنه بودن روغن سفت شده و دیگر کارایی نخواهد داشت. برای فهمیدن سالم بودن روغن می توانید از بوی آن متوجه شوید در صورتی که از کمپرسور بوی روغن سوخته بیاید روغن باید تعویض شود. روغن خاصیت خنک کنندگی دارد. روغن کهنه در دستگاه هایی مانند چکش تخریب و بتن کن نیز باید به صورت دوره ای تعویض شود.

 

آسیب دیدن شیر حرارتی

شیر حرارتی کمپرسور بادی در صورت گرما دیدن و حرارت آسیب می بیند. برای اینکه این اتفاق روی کار شما تاثیر گذار نباشد شما باید یک شیر حرارتی یدک همراه خود داشته باشید تا از عقب افتادن در حین کار جلوگیری کنید. در صورت نداشتن یدک این ابزار لازم است که کلی زمان برای یافتن جایگزین آن پیدا کنید.

3 راه حل برای جلوگیری از داغ شدن کمپرسور بادی

بهترین راه برای جلوگیری از بروز آسیب به کمپرسور بادی پیشگیری کردن است بهتر است که قبل از آسیب دیدن دستگاه به سراغ راه های تقویت آن بروید تا در زمان سخت کمپرسور بادی دچار آسیب نشود. دو نکته ی خیلی مهم که می تواند برای جلوگیری از آسیب دستگاه مفید باشد عبارت است از:

تهویه مناسب: شما باید متناسب با کمپرسور بادی خود تهویه درست کنید. قرار دادن تهویه مناسب منجر به خنک شدن دستگاه و عمر بیشتر آن می شود.

بررسی مرتب فیلتر ها: فیلتر های مورد استفاده در هر محصول را باید در موعد خود تعویض کنید تا با گرفته شدن آن حرارت ناشی از کار درون دستگاه باقی نماند.

بررسی سطح روغن: همانطور که اشاره کردیم روغن موجب خنک شدن قطعات می شود. روغن با چرخش بین قطعات کمپرسور مانع استحکاک پیش آمده می شود و از داغ شدن ان جلوگیری می کند.

 

جمع بندی: در این مقاله انواع راه حل و مشکلات کمپرسور بادی گفته شد اما اگر با خواندن این مقاله مشکل شما برطرف نشد می توانید سوال خود را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم به صورت تخصصی تر به سوال شما پاسخ دهیم.

ابزار کارا ارائه دهنده ابزار آلات با کیفیت و متنوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *